| Ονομασία μάρκας: | RESKY |
| Αριθμός μοντέλου: | LP802040 |
| MOQ: | 10 ΤΕΜ |
| τιμή: | Διαπραγματεύσιμα |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Χάρτινο κουτί |
| Όροι πληρωμής: | Western Union, T/T |
Επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου πολυμερούς υψηλής απόδοσης, σχεδιασμένη ειδικά για λαμπτήρες LED, έξυπνα ρολόγια και συμπαγείς ηλεκτρονικές συσκευές.
| Χαρακτηριστικό | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική Χωρητικότητα | 600mAh |
| Ρεύμα Φόρτισης | 0.2C |
| Συνεχές Ρεύμα Εκφόρτισης | 0.5C |
| Μέγιστο Ρεύμα Εκφόρτισης | 1C |
| Βάρος | 10g |
| Κύκλος Ζωής | 500 κύκλοι |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Αποστολή | UPS, DHL, FedEx, TNT, Αεροπορικώς, Θαλασσίως, Ειδική Γραμμή |
| Σύνδεσμος | JST, Molex |
| Προδιαγραφή | 8×20×40mm |
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Τύπος Μπαταρίας | Μπαταρία LiPo 3.7V 600mAh |
| Τάση Φόρτισης | 4.2V |
| Ονομαστική Τάση | 3.7V |
| Ονομαστική Χωρητικότητα | 600mAh @ 0.2C Εκφόρτιση |
| Ρεύμα Φόρτισης | Τυπικό: 0.5C, Γρήγορο: 1.0C |
| Τυπική Μέθοδος Φόρτισης | 0.5C CC φόρτιση έως 4.2V, στη συνέχεια CV φόρτιση έως ότου το ρεύμα ≤0.05C |
| Χρόνος Φόρτισης | Τυπικός: 2.75 ώρες, Γρήγορος: 2 ώρες |
| Μέγιστο Ρεύμα Φόρτισης | 1.0C |
| Μέγιστο Ρεύμα Εκφόρτισης | 1.0C |
| Τάση Διακοπής Εκφόρτισης | 2.75V (0.2C) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | Φόρτιση: 0°C ~45°C, Εκφόρτιση: 0°C ~45°C |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -10°C ~ +45°C |
| Διαστάσεις | Μήκος: 40±2mm, Πλάτος: 20±0.5mm, Πάχος: 8±0.2mm |
| Δοκιμή Πτώσης | Έπεσε από 1m δύο φορές σε σκυρόδεμα - χωρίς φωτιά, χωρίς διαρροή |
| Κύκλος Ζωής | ≥500 φορές |
Μπαταρία Τυπικής Τάσης 3.7V: Ονομαστική τάση είναι 3.7V, τάση διακοπής φόρτισης είναι 4.2V.
Μπαταρία Υψηλής Τάσης 3.8V: Ονομαστική τάση είναι 3.8V, τάση διακοπής φόρτισης είναι 4.35V.
Οι μπαταρίες υψηλής τάσης παρέχουν υψηλότερη ενεργειακή έξοδο εντός του ίδιου όγκου. Για κυψέλες ίδιας χωρητικότητας (π.χ., 2000mAh):
Οι μπαταρίες υψηλής τάσης έχουν μικρότερο κύκλο ζωής λόγω υψηλότερης τάσης λειτουργίας. Οι μπαταρίες υψηλής τάσης είναι κατάλληλες για σενάρια με υψηλές απαιτήσεις διάρκειας ζωής μπαταρίας αλλά λιγότερο αυστηρές απαιτήσεις διάρκειας ζωής, ενώ οι μπαταρίες τυπικής τάσης είναι καλύτερες για συσκευές που απαιτούν μακροχρόνια χρήση.
Μπαταρίες Τυπικής Τάσης 3.7V: Χρησιμοποιούνται ευρέως σε φορητές συσκευές όπως ακουστικά Bluetooth, κάμερες αυτοκινήτου και φακούς κεφαλής· ώριμη τεχνολογία, υψηλή ασφάλεια και χαμηλό κόστος.
Μπαταρίες Υψηλής Τάσης 3.8V: Χρησιμοποιούνται κυρίως σε συσκευές με υψηλότερες απαιτήσεις διάρκειας ζωής μπαταρίας, όπως κινητά τηλέφωνα υψηλής τεχνολογίας, τερματικά IoT και ιατρικός εξοπλισμός· απαιτούν κυκλώματα που υποστηρίζουν φόρτιση 4.35V.
Συνολική αξιολόγηση
Εικόνα βαθμολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι κριτικές