| Ονομασία μάρκας: | RESKY |
| Αριθμός μοντέλου: | HB-12V5300mAh |
| MOQ: | 100 τεμ |
| τιμή: | Διαπραγματεύσιμα |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Χάρτινο κουτί |
| Όροι πληρωμής: | Western Union, T/T |
Rechargeable Lipo Batteries 12V 5300mAh Lithium Polymer Battery Pack For Heated Jacket, Heated Pads
| Attribute | Value |
|---|---|
| Discharge Rate | Medium Discharge Rate |
| Rated Capacity | 5300mAh |
| Standard Voltage | 12V |
| Electrolyte | Li(Nicomn)O2 |
| Cell | Lithium polymer battery cell |
| Normal Capacity | 5300mAh |
| Wh | 63W |
| Weight | 252g |
| Specification | 26mm*68mm*99mm |
| HS Code | 8507600090 |
| Supply Ability | 50000000PCS/Year |
| Model | 3S1P |
|---|---|
| Nominal voltage | 12V |
| Nominal capacity | 5300mAh |
| Size | 26mm*68mm*99mm |
| Max charge current | 0.5C |
| Charging method | Constant current 1C to 12.6V, then charge with constant voltage 8.25V till charge current less than 0.01C |
| Max discharge current | 1C |
| Discharge cut-off voltage | 8.25V, the over-discharge detection voltage of PCM |
| Operating environment | Charging: 0°C ~ 45°C; 65±20%RH Discharging: -20°C~60°C; 65±20%RH |
| Storage environment | -20°C~45°; 65±20%RH |
| Lifespan (80% Prime Capacity) | >500 times |